JU Mješovita srednja škola živinice

21.3. - Dan poezije

22.03.2024 10:59
Slika

Stručni aktiv jezika JU Mješovita srednja škola Živinice je povodom 21. marta, Svjetskog dana poezije, organizovao zajedničke aktivnosti na obilježavanju istog sa profesorima i učenicima JU Gimnazije Živinice.

Sada već tradicionalno naša škola i Gimnazija rade zajedno na promoviranju poezije. Fokus ovogodišnjeg Dana poezije je bio na pjesnikinjama. Učenici su sa svojim profesoricama bosanskog i engleskog jezika odabrali nekoliko pjesama koje su napisale žene- pjesnikinje, i uz njihove kratke biografije su odrecitovali njhove pjesme.

Takođe su se učenici, naši mladi pjesnici, predstavili sa pjesmama koje su sami napisali i odrecitovali.

Na kraju je održana i kreativna takmičarska radionica – pisanje pjesme na zadate riječi, a proglašeni su i pobjednici.

Učenici obje škole su pokazali da imaju talenta za pisanje i da im je ovakvo druženje prilika da se promovišu i pokažu šta znaju, ali i da se međusobno bolje upoznaju.